Etkinliklerinizde, ödevlerinizde, çalışmalarınızda, ister öğrenci ister öğretmen olun kullanabileceğiniz bir sürü uygulama var biliyor musunuz? Kavram haritaları oluşturabileceğiniz, mantar panolara yer verebileceğiniz, poster, bulmaca, video, 3D, inografik aklınıza gelebilecek her türlü uygulamayı yapabilirsiniz. Hem çok kolay hem çok eğlenceli uygulamalarla! LearningApps, Raptivity, Prezi, Glogster, Edpuzzle, Goanimate, Toondoo, Deekit, Visme, Classmint, Voicetread, Kahoot, Padlet, Powtoon, Kahoot, Piktochart, Popplet ve daha bir çoğu… İşte bu uygulamalardan birkaç tanesini sizin için derledik.

EDPUZZLE: (https://edpuzzle.com/)

   EdPuzzle öncelikli yer vermek istediğim -bence- mükemmel bir uygulama aracı… Hazırda olan ya da kendinizden bir video kullanıp, kırparak, sorular sorarak, notlar ekleyerek öğrencilerinizin faydalanacağı sınıflar oluşturabiliyorsunuz.

Daha fazlasını öğrenmek için tıklayabilirsiniz.

TOONDOO: (http://www.toondoo.com/)

   Toondoo’yu karikatür oluşturmak için kullanıyoruz diyebiliriz. Burada karakterler oluşturabilir, onları konuşturabilir, kolajlarla bir hikâye çizebilir ve hatta kitap haline getirebilirsiniz. Hem de çok kolay.

KAHOOT IT: (https://kahoot.it/)

   Öğrencilere farklı etkinlikler arıyor, düz soru cevaptan sıkılmalarını istemiyorsanız Kahoot uygulaması işinize yarayabilir. Anlatılan konuya ilişkin sorular hazırladıktan sonra yapmanız gereken öğrencilere bu uygulamaya girmelerini istemek. Ve sonrasını bırakın öğrenciler yapsın. Bol renk, bol rekabet ve eğlenerek öğrenme ortamı…

PİKTOCHART: (https://piktochart.com/)

   İnografik sunum nedir? İnografik afiş hazırlamak ister misiniz? Normal bir poster yapmak isteyebilirsiniz belki. Piktochart sunumlarınızdaki görselliği ön plana çıkarmanızı, fikir elde etmenizi sağlayabilir. Hazır şablonlarla ve iconlarla poster hazırlayabilirsiniz.

~Mrs. ba