Şu an ki yaşımıza kadar kim bilir kaç bin tane rüya görmüşüzdür. Kimi mutlu etti bizi, kimi de “aman Allah korusun” dedirtti. Rüyalarda bir mesaj aradık hep. Olumlu bir şeylere yormaya çalıştık. Siz rüyaların bize bir şeyler anlatmaya çalıştığına inanıyor musunuz?

   Rüya deyip geçmeyin, aslında bizlere neler neler anlatıyor da biz hatırlamıyoruz. Hatırladığımız yerler ya günlük hayatta en çok kafamıza taktığımız anlar ya da birilerine söylemek isteyip de söyleyemediklerimiz oluyor. Nereden mi biliyorum? Ortaokula giderken sabaha kadar abime ‘gençliğe hitabe’yi okumuşluğum var da ? Neyse efenim sizde de genelde öyle olmuyor mu? Gün içerisinde kafanıza takılan olaylar pat diye rüyalarda karşınıza çıkmıyor mu? Ama garip ve en güzel olanı ise rüya, sonuçta sizin rüyanız. Hep haklı çıkan siz oluyorsunuz ?

   Şu an her yerde görmeye başladık, insan beyni bilgisayara bağlanarak iletişime geçecek diye. Biz zaten iletişime geçmiyor muyuz? Bence rüyalarda gördüğünüz kişilerle siz farkında olmasanız bile bir bağlantı oluşuyor bence ? Tamamen benim düşüncem. Çünkü şöyle düşünün rüyada her kimi görüyorsanız, normal hayatta nasıl davranıyorsa, rüyadada aynı davranıyor. Sizin o kişinin bütün davranışlarını bilmenize imkan yok. Arada bir iletişim olmalı bence. Yani diyebilirsiniz ki “sen nasıl davranmasını istiyorsan o kişi aslında öyle davranıyor” diye. Bu da bir ihtimal. Ama zihinsel iletişime inanıyorum ben.

   Sizinde olmuştur geriye dönmek istediğiniz rüyalar. Gerçekte yaşayamadığınız anıları rüyalarda doyasıya yaşarsınız, pat diye bir şey uyandırır sizi. Rüyada yere tam düşecekken uyanmanızdan bahsetmiyorum ? O ayrı. Sonra hemen “durun ya benim tekrar uyuyup geri dönmem lazım rüyaya” dersiniz. Ama nafile. Sonra hatırladığınız bölümler de yavaş yavaş uçar aklınızdan. Rüyanızda kimin olduğunu bile hatırlamazsınız. Eee o kadar vakit ayırıp sizin rüyanıza gelmişler hatırlamazsanız ayıp olur. Nee öyle bir şey yok mu? ? Rüyalar da buluşmak yalan mıymış ?

(Bir de film tavsiyesi vereyim. Inception filmini izlemediyseniz mutlaka izleyin derim.)